Naše poslání

Jsme přátelskou komunitou učitelů, studentů a absolventů, ve které se společně učíme pomáhat druhým lidem: citlivě vstupovat do životních příběhů, doprovázet, povzbuzovat a hledat cestu z obtížných situací. Základ každé pomáhající profese vidíme v lidském vztahu, proto je pro nás důležitá nejen profesionalita, ale také laskavost, respekt a opravdový zájem. Společně rosteme jako učitelé i sociální pracovníci.

 

Naše logo

Litery loga Evangelické akademie jsou vytvořeny kaligraficky, tedy ručně psaným písmem, které působí živě. Řazení liter má svůj řád: písmeno „E“ (Evangelická) je symbolem pro duchovní rozměr vzdělávání; litera „A“ (akademie) svým umístěním vyjadřuje neomezenou šíři a růst vzdělávání studentů.

Dvě tečky vedle sebe vyjadřují partnerský, dialogický vztah klienta a sociálního pracovníka, z nichž se ani jeden nepovyšuje nad toho druhého. Právě o takové pojetí sociální práce nám ve škole jde. Hlubší, teologickou interpretaci „dvou teček“ vedle sebe pak můžeme nalézt u Martina Bubera, který zpracoval vyprávění rabiho Jákoba Jicchaka.

Autorkou loga je paní Magdalena Říčná.