Naše škola má k dispozici ubytovací zařízení, které sídlí ve stejné budově na Opletalově ulici 6. Poskytujeme ubytování dvojího typu:

– ubytování pro studentky SŠ nebo VOŠ (domov mládeže)

– ubytování pro veřejnost o víkendech

 

Domov mládeže

Ubytování v domově mládeže je určeno výhradně dívkám. (Chlapci mohou oslovit s poptávkou ubytování např. nedaleké Petrinum.) Nabízíme ubytování v příjemném prostředí rodinného typu především pro studentky škol Evangelické akademie v Brně. Vzdálenost do školy je pro studentky SZŠ asi 35 minut prostřednictvím MHD. Studentky VOŠ mají školu v téže budově. Domov mládeže se nachází v centru Brna, takže většina kulturních, sportovních či jiných akcí je dostupná pěšky. Podobně jako většina služeb a obchodů.

Kapacita ubytovacího zařízení je 27 lůžek (na třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích). Přednost mají studentky škol EA, ubytování v domově mládeže ale poskytujeme v zásadě i studentkám jiných škol, zejména VOŠ a VŠ. Sociální zařízení jsou společná. K dispozici je jedna velká kuchyně, kde se studentky mají možnost spolu s vychovatelkami podílet na přípravě snídaní a večeří. Samozřejmostí je připojení na WiFi.

Cílem výchovného programu pro studentky SŠ je vychovat kompetentně a samostatně se rozhodující mladé ženy, které respektují práva a svobody ostatních, mají vlastní názor a zároveň respektují ostatní. Důraz je kladen rovněž na celkový rozvoj osobnosti v duchu křesťanských hodnot, výchovu ke zdravému životnímu stylu, projevování vzájemné tolerance, úcty a respektu. Nedílnou součástí pobytu a každodenní samozřejmostí je příprava na vyučování.

Přihláška k ubytování v domově mládeže je zde. Vnitřní řád domova mládeže je zde.

 

Ubytování pro veřejnost o víkendech

Kapacitu ubytovacího zařízení je o víkendech možné využít pro krátkodobé levné ubytování v Brně. Ubytováváme jednotlivce i celé skupiny. Studenti škol EA mají zvýhodněnou cenu.

 

Kontakt

Markéta Kleinwächterová, tel. +420 604 565 593, e-mail: kleinwachterova@eabrno.cz.

 

Ceník ubytování pro školní rok 2019/2020

 

Studentky SŠ a VOŠ

1500 Kč/měsíc

 

Studentky VŠ

2600 Kč/měsíc

 

Student školy (jednorázové ubytování)

100 Kč/noc

 

Ubytování na 1 noc pro veřejnost o víkendech

500 Kč/noc

 

Ubytování na 2 a více nocí pro veřejnost o víkendech

400 Kč/noc

 

Ubytování větších skupin

cena dohodou

 

Dlouhodobé ubytování

cena dohodou

 

Dokumenty

Vnitřní řád domova mládeže

Školní vzdělávací program domova mládeže

Ceník ubytování a poplatků v domově mládeže – od 1. 9. 2019