Aktuality

Prijimacky

Přijímačky na VŠ nebo VOŠ mohou mít různou podobu. Často takovou, která není vůči uchazečům férová. Některé školy „berou bez přijímaček“ a studenty protřídí na konci prvního ročníku. Tím ale seberou těm, kdo neprojdou sítem prvního ročníku, rok života, který mohli strávit jinde. Jiné školy spoléhají u přijímaček na externí firmy, které na tom ale bezostyšně vydělávají a z uchazečů tahají nepřiměřené sumy peněz.

V naší škole jsme k uchazečům féroví. Studenty si vybíráme tak, abychom přijali ty, kteří mají opravdu dobré vyhlídky na úspěšné dokončení studia. Přijímačky děláme na míru potřebám školy a vstřícně k uchazečům. Na přijímačkách se podílí dobrá třetina našich vyučujících. A za přijímačky se u nás neplatí 🙂

Přijímačky u nás spočívají v přátelském motivačním pohovoru a v posouzení dodaných dokumentů jako je životopis, doporučení ke studiu apod. Během pohovoru se dvěma nebo třemi vyučujícími z naší školy se ptáme na vaši motivaci ke studiu, na představy o tom, co sociální práce obnáší, na vaše dosavadní životní zkušenosti. Více se o přijímačkách a o tom, jaké dokumenty po vás budeme chtít, dozvíte zde.