Aktuality

Marta

 

Naše kaplanka Marta Židková poskytla rozhovor Danielu Ženatému pro jeho rozhlasový pořad. Rozhovor si můžete poslechout tady.

Marta Židková pracuje jako kaplanka a učitelka na školách Evangelické akademie v Brně, a to jak na naší na VOŠ sociálně právní, tak i na Střední zdravotnické škole EA. Je ordinovanou evangelickou farářkou, občas zvládne mít bohoslužby tam, kde ji pozvou. Skvěle hraje na varhany, stará se rodinu, má ráda ovce, a také práci, která voní půdou. Že se při tom ušpiní, jí vůbec nevadí. Jižní Moravu, kde s manželem a dětmi žije, má ráda.

Jaké to je mluvit s dospívajícími dívkami a mladíky o Bohu? Co se jim snaží povědět především? A jaká je reakce těch, kdo o křesťanské víře dosud slyšeli málo, nebo nic? Setkává se s předsudky? Co ji v její práci těší, a co ji naopak tíží a bere energii? Zůstává v kontaktu se svými žáky i po skončení jejich studia? A jak hluboko, ať chce či nechce, se ponoří do duše mladého člověka? Je to duše sevřená nebo otevřená? A jak zvládá držet krok se svými žáky a jejich instagramy a tik-toky?